Opis sytuacji przed realizacją projektu:
Brak hali sportowej, jako miejsca umożliwiajacego uprawianie sportu oraz organizację imprez sportowych powodowało, że zdegrdowane przemysłem Miasto Łaziska Górne było miejscem wymagającycm działań rewitalizacyjnych. Rewitalizacja w tym przypadku polegała na przywróceniu mieszkańcom należnej im swery wolności w dostępie do do takich wartości jak kultura, sztuka, komunikacja, czyste środowisko w tym również możliwość uprawiania sportu. Wiele lat zanieczyszczanego przez przemysł powietrza spowodowało, że dziś kiedy stan ten uległ znacznej poprawie warto jest stosować profilaktykę zdrowotną polegajacą na czynnym uprawianiu sportów i ruchu. Służyć temu będzie nowoczesna hala sportowa.
Opis projektu:
Projektowany obiekt tworzy trzykondygnacyjną bryłę, jest częściowo podpiwniczony w części technicznej i będzie składał się z trzech powiązanych ze sobą segmentów:
1. Część widowiskowo-sportowa zawiera widownię na 415 miejsc stałych, boisko o wymiarach 45,5 x 26,0 m i wysokości użytkowej powyżej 9,5 m co umożliwia organizację wszystkich dyscyplin. Przy klatce schodowej zaprojektowano platformę do transportu osób niepełnosprawnych.
2. W części sportowo-rekreacyjnej powstanie kręgielnia, siłownia oraz sauna fińska, które będą wykorzystywane w celach sportowych. W ramach części sportowej przewidziano również dwie uniwersalne sale treningowe o wymiarach 12x14m.
3. Część administracyjno-socjalna. Wszystkie części obiektu są niezbędne do funkcjonowania hali sportowej i stanowią integralną całość inwestycji: zarówno część biurowa, (w której znajdzie się administracja obiektu), jak i część techniczna (wymiennikownia, instalacje sieci i przyłącza). Podstawowe parametry techniczne obiektu: powierzchnia użytkowa - 4 599,48 m2, kubatura hali sportowej - 37 169 m3.
Budowa hali sportowej jest jedną z największych inwestycji w obiekty infrastruktury sportowej w południowej części Polski.
|